Inter ndeshet sot në “San Siro”: Skriniar përballë tifozëve, si do ta presë “Curva Nord” sllovakun që nuk rinovon?

schedule09:44 - 23 Janar, 2023

schedule 09:44 - 23 Janar, 2023

Një javë për të kuptuar të ardhmen e Milan Skriniar, të paktën menjëherë. Nga tani deri më 31 janar, ditën kur mbyllet merkato, do të dihet nëse qendërmbrojtësi sllovak do të largohet nga Interi në korrik apo edhe menjëherë. Në këtë hipotezë të dytë, me sa duket duhet të ndërhyjë një ofertë e Paris Saint-Germain, e cila është afër të paktën 20 milionë euro.

Deri më tani nuk ka pasur asnjë shenjë dhe kështu në viale della Liberazione, por mbi të gjitha në Pinetina mendojnë se mund të llogarisin Skriniarin të paktën deri në fund të sezonit. Duke pasur parasysh dhe kujtuar se, për momentin, askush nuk i ka komunikuar Interit se lojtari nuk do të rinovojë përfundimisht dhe do të shkojë vërtet te PSG.

Ndërkohë, nëse klubi është në pritje të përgjigjeve apo shpjegimeve, momenti më i nxehtë, apo më i ftohti, ballë për ballë është ai që do ta rikthejë sllovakun sonte para tifozëve të tij. Ata që në daljet e fundit, mes Monzës dhe Hellas Veronës, u shpenzuan me pankarta dhe brohoritje për të bindur “kapitenin” të nënshkruante një vazhdim të kontratës.

Për disa, edhe në mënyrë të tepruar pasi fundi i palumtur tashmë kishte filluar të merrte formë. Në të dyja rastet, Skriniar është kujdesur që të mos dërgojë mesazhe, qoftë edhe vetëm përmes trupit, për fansat. Me pak fjalë, u ndje era e djegies. Si do ta presë Meazza sot atë që tashmë është më i preferuari për tifozët dhe kapiteni i tyre në këto kohë, por në pak javë rrezikon të konsiderohet, me të drejtë apo pa të drejtë, një tradhtar?/ h.ll/abcnews.al