Inter Miami nuk heq dorë, dëshiron Messin verën e ardhshme

schedule21:44 - 18 Shtator, 2021

schedule 21:44 - 18 Shtator, 2021

Inter Miami dëshiron dhe pret Leo Messin verën e ardhshme. Edhe pse futbollisti nënshkroi për dy sezone me PSG, deri në vitin 2023, ai mund të ketë një klauzolë lirimi nëse e konsideron të përshtatshme.

Nga ana e tij, ekipi i MLS po bën presion që argjentinasi të zbarkojë në Florida pas një viti dhe kështu të jetë në gjendje të gëzojë nivelin e tij maksimal për aq kohë sa të jetë e mundur.

Gjithçka do të varet nga ajo që arrihet këtë sezon dhe kjo është se PSG aspiron për Ligën e Kampionëve, një ëndërr e klubit gjithashtu objektiv prioritar i ish-lojtarit të Barcelonës.


Nëse skuadra franceze merr titulliun evropian, Messi mund të përfundojë fazën e tij në Evropë, por nëse jo, ai mund të provojë vitin e ardhshëm. Nga Miami ata besojnë në bindjen e futbollistit për të arritur në Shtetet e Bashkuara tani dhe kjo është shtylla në të cilën bazohet e ardhmja e eksluzivitetit.

Higuan pranoi në intervistën e tij të fundit për ESPN se Inter Miami tashmë e do Messin, megjithatë ai shmang shpjegimet e mëtejshme për të mos u futur në telashe: “Unë nuk dua të futem në telashe. Une nuk di për Leoin në Miami. Ai nënshkroi për vite me PSG… Ne nuk kemi arritur një marrrëveshje, por klubi e dëshiron atë, do të shohim…” përfundon Higuain. /abcmews.al/