IKMT aksion për prishjen e objekteve në bregdetin e Shëngjinit

21:48 | 08/05/201921:480

IKMT ka vazhduar aksionin për prishjen e objekteve në brezin e rërës në Shëngjin. Fadromat prej tre ditësh ndodhen në bregdet dhe kanë shembur disa ndërtime.

Sot, inspektorët e IKMT janë përballur edhe me tensione pasi disa nga pronarët kanë kundërshtuar prishjen e kioskave apo të bareve që kishin ngritur. Për të mbështetur aksionin ka shkuar dhe policia e rendit dhe ajo bashkiake.

Në këtë zonë bregdetare bëhet fjalë për më shumë se 80 ndërtime të ngritur në brezin e rërës, disa me leje provizore kurse shumë të tjera pa leje.

Sipas zyrtarëve të IKMT aksioni do të vazhdojë deri në heqjen e të gjitha ndërtimeve në brezin e rërës./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono