Identifikohet autori që vrau 30-vjeçarin në Pukë

schedule10:39 / 09/02/2019

Vrasja në Pukë dyshohet të ketë ndodhur nga një pakujdesi e momentit. Viktima dhe autori ka qenë duke luajtur me një pistoletë, kur arma është shkrehur dhe ka mbetur i vrarë 30-vjeçari Petrit Biba, me banim në Rubik.

Policia ka identifikuar autorin e ngjarjes së mbrëmshme, por ende nuk është vënë në pranga. Ai është 25-vjeçari, Enderis Dodaj. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së premtes në fshatin Vrithë të Pukës./abcnews.al

schedule10:39 / 09/02/2019