Icardi drejt largimit, PSG tenton yllin e Serie A për sulmin

schedule11:53 - 16 Qershor, 2022

schedule 11:53 - 16 Qershor, 2022

Gianluca Scamacca tentohet edhe nga PSG, vecc Milanit Juventusit dhe Interit. Francezët kanë bërë edhe një lëvizje konkrete ditët e fundit për sulmuesin italian.

Me Mauro Icardin jashtë planeve, Scamacca shikohet si afrimi i duhur për sulmin e kampionëve të Francës, që kanë në ekip yje si Messi, Neymar e Mbappe.

PSG ofron për Sassuolo 35 milionë euro plus bonuse. Klubi italian pretendon më shumë, 50 milionë euro, për Scamacca./ h.ll/abcnews.al