Icardi: Do bëj maksimumin që të bind PSG-në. Rikthim te Interi? Nuk e di!

schedule22:56 - 22 Shtator, 2019

schedule 22:56 - 22 Shtator, 2019

Pas një verë të komplikuar, Mauro Icari iu bashkua PSG në ditën e fundit të merkatos. Sulmuesi argjentinas dha një intervistë për Canal Football Club, ku u shpreh: “E ardhmja? Sapo kam ardhur te PSG.

Kur një lojtar huazohet te një skuadër me opsion blerje, duhet të bëjë maksimumin që ta bindë ekipin e ri që të të blejë. Do të shohim se çfarë do të ndodhë verën e ardhshme”, tha Icardi.

Mauro Icardi ende nuk e ka gjetur golin e parë me fanellën e kampionëve të Francës, por minutat për të kanë qenë të limituara. Icardi pritet të luftojë me Edinson Cavanin dhe Choupo-Moting për një vend titullari në majë të sulmit./abcnews.al