“I shqeu rrobat dhe e dhunoi seksualisht”, shqiptari burgoset dhe futet në “listën e zezë” për 10 vite në Britani

schedule19:10 - 20 Shkurt, 2020

schedule 19:10 - 20 Shkurt, 2020

Një shqiptar 29 vjeçar shqiptar është dënuar këtë të enjte nga drejtësia angleze pasi ka dhunuar seksualisht një shtetase në një club nate.

Mediat britanike bëjnë me dije se shqiptari Edison Bala është konsideruar si pervers, pasi tentoi të përdhunonte një grua të re në një sulm të tmerrshëm seksi në një klub nate në Kilbride Lindore.

Bala, viktimën e tij të gjakosur pasi e keqtrajtoi atë në klubin e natës në Doëntoën, në maj 2018. Në Gjykatën e Hamilton sot shtetasi i sëmurë shqiptar u dënua me një vit burg dhe u vendos në regjistrin e shkelësve të seksit për 10 vjet.

Sipas mediave lokale britanike, i riu shqiptar i shqeu rrobat viktimës së tij dhe i futur gishtat në organin vaginal. Ndërkohë që 23 vjeçarja e dhunuar është shprehur se veprimi i të riut e ka lënë me pasoja të mëdha që gati e çoi në vetëvrasje, pasi ka goditur veten me thikë kuzhine në bark./abcnews.al