I shpallur në kërkim për vrasje të mbetur në tentativë, arrestohet 40-vjeçari në Kavajë

schedule11:05 - 20 Shtator, 2020

schedule 11:05 - 20 Shtator, 2020

Policia në Kavajë ka zbardhur dhe dokumentuar ngjarjen e ndodhur më 13 gusht tek Mali i Robit në Golem. Njoftohet se është kapur dhe ndaluar 40 vjeçari Dritan Kolaveri, i cili tentoi që të vriste me armë zjarri shtetasin E.Xh.

40-vjeçari ishte i shpallur në kërkim për veprat penale “Vrasje me dashje, e mbetur në tentativë” dhe “Armëmbajtja pa leje”, armë e cila është sekuestruar në cilësinë e provës.

Ngjarja tek Mali i Robit dyshohet të jetë përshkallëzuar pas një konflikti të çastit, për motive të dobëta. s.b /abcnews.al/