I rrethuan, rrahën dhe goditën me thikë, kapen adoleshentët shqiptarë që grabitën grekët

schedule22:57 - 24 Janar, 2021

schedule 22:57 - 24 Janar, 2021

Dy adoleshentë shqiptarë janë arrestuar në Greqi pasi akuzohen se mbrëmjen e djeshme dhunuan një 15 vjeçar dhe një 17 vjeçar që t’u merrnin celularët. Të arrestuarit në Kretë janë 16 dhe 17 vjeç.

Mediat greke raportojnë se shqiptarët pjesë e një bande, ju afruan papritur duke i rrahur dhe goditur me thikë njërin prej tyre, më pas u morën telefonat dhe u arratisën, por tashmë janë prangosur./ db/Abcnews.al