I riu në Laç plagoset me thikë pas sherrit

schedule10:47 - 9 Mars, 2019

schedule 10:47 - 9 Mars, 2019

Dy persona janë arrestuar nga forcat e policisë pasi plagosën me thikë shtetasin E.M. 23 vjeç banues në qytetin e Laçit. Mësohet se të arrestuarit janë shtetasit V.H. 24 vjeç dhe K.S. 48 vjeç.

Këta të fundit janë konfliktuar me të riun pas një sherri mes tyre, i cili ka degraduar në përdorimin e thikës. I plagosuri është sjellë në spitalin e traumës në Tiranë ku po merr dhe ndihmën e nevojshme mjekësore. Materialet iu kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës Shkallës Parë Kurbin./abcnews.al