Punonte në Maltë, fadroma plagos rëndë 34-vjeçarin shqiptar

schedule20:16 - 6 Gusht, 2022

schedule 20:16 - 6 Gusht, 2022

Një shqiptar 34-vjeçar u plagos rëndë pasi u godit nga një fadromë në një kantier ndërtimi në Marsaxlokk mëngjesin e së shtunës.

Aksidenti ndodhi në Xrobb l-Għaġin në orën 11:30. Policia dhe një ekip mjekësor u thirr për të ndihmuar.

Burri aktualisht po trajtohet në spitalin Mater Dei. Një hetim për aksidentin po vijon. /abcnews.al/