Hygerta Sako: Dua të bëj fëmijë, jam ende në moshë

schedule19:30 - 1 Qershor, 2019

schedule 19:30 - 1 Qershor, 2019

Hygerta Sako e ftuar në emisionin “Thumb”, ka folur për profesionin dhe marrëdhëniet e saj me vajzën. Ajo është shprehur se ka dëshirë  të sjellë në jetë një ose dy fëmijë, që vajza e saj të ketë motër ose vëlla, por së pari duhet të vijë në jetën e saj babai i fëmijës.

“Po motra dhe vëllai vjen kur ti ke gjetur një që ta bësh. Për momentin asgjë në horizont dhe kështu do të presë motra ose vëllai. Unë gjithmonë kam dashur të kem një fëmijë të dytë, madje edhe tre. Por ashtu erdhën gjërat dhe fëmija i dytë nuk erdhi kështu që t’ia lëmë kokës, jo se ka hequr dorë. Do të thotë që jam akoma në moshë biologjike. Do doja që një fëmijë të vinte në jetë me babai e tij”.

Vajza e saj tashmë është rritur dhe ish-Missi është shprehur se ajo e kritikon shumë, për fotot dhe për gjumin.

“Për maninë time për të bërë selfie, ajo nuk i do fare fotografitë, ajo nuk do me ia dite fare dhe unë ia nxij jetën duke bërë fotografi. Dhe për gjumin, sepse kur unë shtrihem atë momentin e drekës ose të pasdites dua që të mos lëvizë as miza kështu që edhe për këtë me ngacmon”.

Madje ajo tregon një moment kur vajza e ka ngacmuar me batutë të bukur për dy pikat e saj të dobëta, fotot dhe gjumin.

“Ishim duke u kthyer në shtëpi me makinë dhe po më pyeste për një këngën të Ledy Gagës dhe po më kërkonte t’i shpjegoja se çfarë do të thotë romancë. Ia shpjegova duke i thënë se kur dy njerëz duhen shumë, dashuria etje.. dhe më tha “kuptova, ti ke romancë me fotot dhe me gjumin”./abcnews.al