Skandali i publikimit të rrogave, këto janë pagat më të larta në Shqipëri

schedule15:56 - 22 Dhjetor, 2021

schedule 15:56 - 22 Dhjetor, 2021

Pagat e publikuara po bëjnë sot xhiron e rrjetit.  Lista, një dokument në formatin “excel” është duke qarkulluar në “Whats App” masivisht edhe përbën një shkelje flagrante të të dhënave personale të qytetarëve shqiptarë.

Nuk dihet se si këto të dhëna janë zbuluar, por vëmendje të madhe kanë marrë shifrat që marrin personazhet e njohur.

LEXO EDHE: SKANDALI/ Del databaza, kush merr rrogën më të lartë në Shqipëri: Prokuroria nis verifikimet

Më poshtë do të gjeni një listë të disa prej personazheve më të njohur të showbizzit, duke zbuluar se sa marrin ata në muaj:

Turjan Hysko 1,002,217.00
Gentian Zenelaj 456,400.00
Ledion Liço 432,532.00
Marina Vjollca 390,026.00
Armina Mevlani 190,797.00

Salsano Rrapi 440, 400.00

Ermal Mamaqi 120,000
Amarda Toska 80,000.00
Arbana Osmani 986,927
Inis Gjoni 73,767

Bora Zemani 321,373.00
Luana Vjollca 542,710.00
Alketa Vejsiu 80,000.00
Donald Veshaj 30,475.00

Romeo Veshaj 30,475.00

Kujtojmë që qeveria ka reaguar duke theksuar se nga analizat paraprake nuk rezulton të ketë asnjë “eksport dixhital të databazës së pagave për periudhën janar-prill 2021”. Referuar reagimit zyrtar, databaza është e ndryshme nga ajo që përdor Ministria e Financave dhe nuk përmban fushën “Emri i Plotë”./abcnews.al