Horror në Beograd, babai mostër mbajti vajzën e tij tetëvjeçare si skllave për pesë vjet

schedule11:01 - 28 Mars, 2023

schedule 11:01 - 28 Mars, 2023

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Serbi ku një 38 vjeçar ka mbajtur për 5 vite  si sllave vajzën e tij vetëm 8 vjeç. Sipas mediave serbe autoritetet policore janë vënë në ndjekje të 38 vjeçarit Urosh Pashajliqnga Beogradi, nën dyshimin se ka kryer vepra penale të dhunës në familje, neglizhencës dhe keqtrajtimit të të miturit dhe shkeljes së obligimeve familjare.

Siç raportojnë mediat në Serbi, të premten, policia e gjeti fëmijën e torturuar të keq ushqyer dhe të lënë pas dore në një apartament me erë të keqe plot me mbeturina dhe e dërgoi menjëherë në spital.

Rasti i tmerrshëm i keqtrajtimit të fëmijës është zbuluar kur një grua nga Beogradi që thuhet të jetë partnerja e tij, raportoi në stacionin policor se ai e kishte rrahur atë brutalisht dhe se e kishte mbajtur vajzën e saj si skllave për një kohë të gjatë.

Beograd 27. mart 2023. Zvezdrara porodicno nasilje Foto:Vesna Lalić/Nova.rs

Ajo tha se Pasajliq e ka goditur me kokë dhe i ka thyer hundën. Në atë kohë, ajo tha gjithashtu se ai e mbajti vajzën e tij tetëvjeçare të mbyllur në një apartament për vite me radhë. Sipas saj, ai kishte një vajzë në martesë me një grua tjetër./abcnews.al