Hodhi pushkën dhe iku me shpejtësi, policia arreston 22-vjeçarin në Selenicë

schedule14:35 - 26 Tetor, 2020

schedule 14:35 - 26 Tetor, 2020

Një 22-vjeçar është arrestuar nga policia i cili është kapur me armë zjarri pushkë gjatë një aksioni të forcave Shqiponja në fshatin Kotë të Selenicës. Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e zjarrit pushkë. Ndaj të riut tashmë rëndon akuza për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”.

“Sekuestrohet një armë zjarri pushkë. Shërbimet e Komisariatit Vlorë dhe ato të Stacionit Policor Selenicë, në bashkëpunim me forcën e posaçme “Shqiponjat”, në bazë të informacioneve të marra në rruge operative se në fshatin Kotë, Selenicë, një shtetas po lëvizte me armë zjarri me vete, kanë ushtruar kontrolle në territorin e këtij fshati, ku kanë konstatuar shtetasin R. M., 22 vjeç, i cili po lëvizte me armë zjarri me vete.

22-vjeçari, sapo ka parë shërbimet e Policisë, ka fshehur armën dhe është larguar me shpejtësi, por është kapur falë reagimit në kohë e me profesionalizëm nga shërbimet e Policisë. Në përfundim të veprimeve, shërbimet e Policisë kanë arrestuar në flagrancë shtetasin R. M., 22 vjeç, banues në Selenicë, për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e zjarrit pushkë.Strukturat hetimore të DVP Vlorë, nën drejtimin e Prokurorisë, vijojnë punën intensive për zbardhjen e qëllimit që kishte personi që qarkullonte me armë zjarri me vete”, njofton policia./mv. abcnews.al