Hila për Mid’hat Frashërin: Qeveria ngacmoi anën e tij të errët

schedule22:21 - 23 Nëntor, 2018

schedule 22:21 - 23 Nëntor, 2018

I ftuari i dytë në emisionin Provokacija nga Mustafa Nano ishte gazetari Dritan Hila. Ai dha mendimin e tij për ceremoninë e ardhjes në Shqipëri të eshtrave të Mit’hat Frashërit. “Historia e Mit’hat Frashërit dhe froca e tij politike është diçka e tejkaluar nga politika. Unë nuk kuptoj pse qeveria ngacmoi anën e errët të tij kur ai ka shumë anë të ndriçuara ku mund të investohej me rastin e eshtrave të tij.”/abcnews.al