Heroi Zaniolo: Realizova ëndrrën e fëmijërisë, fitorja për tifozët

schedule23:51 - 25 Maj, 2022

schedule 23:51 - 25 Maj, 2022

Nicolo Zaniolo ishte heroi i Romës në finalen kundër Feyenoord në Conference League dhe pas ndeshjes italiani deklaroi për Sky:

“Jam shumë i lumtur, shumë i lumtur, është një emocion i jashtëzakonshëm. Ishte ëndrra ime që kur isha fëmijë dhe e bëra realitet”.

“Tifozët janë fantastikë, po ashtu të pabesueshëm sonte, kjo fitore është për ta. Jemi skuadër e fortë, as nuk e dimë sa, tani po e shijojmë këtë fitore”.

“Dedikim? Për nënën time, babain tim, motrën time, për të gjithë familjen time që më kanë qenë gjithmonë pranë ndër vite”, përfundoi Zaniolo. / abcnews.al