Hero! Qeni i trajnuar i Ushtrisë së Kosovës ka shpëtuar deri tani 3 persona

22:01 | 26/11/201922:010

Vazhdojnë kërkimet intensive në Thumanë, Durrës aty ku tërmeti ka shkaktuar dëmet më të mëdha si në njerëz ashtu edhe në dëme materiele.

Forcat e Sigurisë së Kosovës janë bërë pjesë e këtyre operacioneve edhe me ndihmën e qenve të kërkimit, të cilët Shqipëria nuk i ka si kapacitet në rastet e emergjencave.

Sikurse jeni duke e parë edhe në këto foto, qentë kërkojnë në rrënojat e objekteve të shkatërruara nga tërmeti, ku zonat më të prekura janë Thumana dhe Durrësi, ku janë shembur pallate, hotele, apo ndërtesa të tjera.

Burime pranë ekipit shpëtues bëjnë me dije se qeni hero deri më tani ka gjetur dhe shpëtuar 3 persona.

Ndërkohë raportohet për 22 persona të vdekur dhe disa të tjerë raportohet se janë nën rrënoja./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono