Hasan Lika nis punën tek Vllaznia: Objektiv Superliga

schedule22:56 - 14 Gusht, 2018

schedule 22:56 - 14 Gusht, 2018

Hasan Lika nisi punën si trajner i Vllaznizë. Tekniku tiranas foli për objektivat, fazën përgatitore dhe përforcimet e mundshme për skuadrën shkodrane.

Mbërriti thjesht, ashtu siç ka edhe natyrën.

Hasan Lika u rikthye në Shkodër pas 9 vitesh, për t’u bërë përsëri trajner i Vllaznisë.

Fillimisht, ai u takua me lojtarët, me ata që do të përpiqet të arrijë suksesin këtë edicion.

Më pas një prezantim i thjeshtë, por i qartë përpara mediave, pra përpara gjithë publikut shkodran, duke deklaruar objektivin.

Besohet se trajneri me përvojë do të mbajë të gjithë lojtarët, por a do të jetë nevoja për përforcime?

Vllaznia nuk ka pasur një fazë përgatitore deri tani, a planifikohet të zhvillohet një e tillë jashtë vendit?

Lika, trajner i njohur me Partizanin, Teutën, Kukësin apo Luftëtarin, sa për të përmendur disa momente të karrierës, do të ketë ndihmës nga Shkodra.

Ai u shpreh se emri i Vllaznisë ishte arsyeja kryesore që kërkoi të ishte trajner I saj, edhe pse këtë sezon do të luajë në Kategorinë e Parë. /abcnews.al