Hapja e negociatave/ Urimi i Fleckenstein: Shqipëria e meriton

schedule15:40 - 17 Prill, 2018

schedule 15:40 - 17 Prill, 2018

Eurodeputeti Knut Fleckenstein në një koment në Tëitter shkruan se është i lumtur që Shqipëria mori rekomandimin e pakushtëzuar nga Komisioni i Bashkimi Europian për hapjen e negociatave.
“Urime! Jam shumë i lumtur. Një hap i madh përpara për Shqipërinë!” shkruan eurodeputeti, sipas të cilit, vendi ynë e ka merituar këtë vendim.
“Dhe tani ne llogarisim që të bien dakord gjithashtu dhe në Këshill”, mbyll komentin e tij Fleckenstein./abcnews.al