Haga/ Të dënuarit për krime lufte e viktimat që nuk gjetën drejtësi

schedule16:03 - 9 Dhjetor, 2017

schedule 16:03 - 9 Dhjetor, 2017

Gjykata e Hagës ka përfunduar misionin e saj për krimet e luftës në ish Jugosllavi. Proceset gjyqësore të shoqëruara disa herë dhe me skena dramatike nuk kanë arritur t’u japin familjarëve të viktimave deri në fund drejtësinë e pritur prej vitesh. Një specialw nga Dorina Kurtaj./abcnews.al