Gushti erdhi, si do të jetë për çdo shenjë të Zodiakut

schedule19:12 - 1 Gusht, 2022

schedule 19:12 - 1 Gusht, 2022

Sot është dita e parë e muajit gusht. Por çfarë rezervojnë yjet e zodiakut? Jupiteri, Saturni, Urani, Neptuni, Plutoni paralajmërojnë: nuk ka vendime të mëdha dhe ndryshime! Lëreni diellin të djegë gjithçka. Dhe nëse në ditët e para ndjeni një melankoli (Afërdita në Gaforre deri në 8/11), do të kalojë. Hëna e re në Virgjëreshë më 27/8 ju kujton të pini ujë dhe të ushtroheni.

Luani

Hëna e Plotë më 12/8 “pëshpërit” për një fund të një marrëdhënieje apo partneriteti të rëndësishëm. Paç fat! Shijojeni verën tuaj dhe nga shtatori do të gdhendni shtigje të reja. Por me Venusin në shenjën tuaj nga 8/12 dhe Hënën e Re që sjell mundësi të reja financiare më 27/8, ata që nuk qëndrojnë në jetën tuaj, do të humbasin.

Virgjeresha

Ju pëlqejnë ndryshimet në rutinën tuaj edhe më pak se njollat ​​në parket, por këtë gusht do të ishte mirë të bënit diçka ndryshe. Një mundësi për të udhëtuar jashtë vendit deri më 20 mund të sjellë edhe ndryshime profesionale më vonë. Dhe Hëna e Re në shenjën tuaj ju kujton se nuk është kurrë vonë për një fillim të ri.

Peshorja

Pritjet dhe realiteti i Peshores në përgjithësi shtrihen në pjesë të ndryshme të multiversit. Për shembull, kjo verë mund të mos jetë aq romantike sa do të dëshironit dhe një lidhje apo partneritet i rëndësishëm mund të ngrijë për pak kohë, por do të keni njohje të reja, plane të reja, ide të reja do t’ju vijnë dhe mbi të gjitha do bëni paqe me të kaluarën tuaj.

Akrepi

Është në rregull të kesh kërkesa. Është mirë të shfaqësh hijeshitë e tua të dobëta dhe të marrësh jo vetëm admiruesit, por edhe partnerët e mundshëm të ardhshëm (ose, pse jo, të dyja). Është në rregull të mos shohësh shtëpinë tënde gjatë gjithë gushtit. Në përgjithësi, mos u vetëcensuroni. Është mirë të jeni vetvetja këtë muaj.

Shigjetari

Ju pret një fillim i ri profesionalisht. Mund të vazhdoni siç keni qenë, të trajtoni veten tuaj sikur të jeni ende 14 vjeç, të zhyteni dhe të shpresoni për më të mirën. Asnjëherë nuk e dini se kush mund të zhytet me ju.

Bricjapi

Hëna e Plotë më 8/12 sjell shpenzime dhe privime, dhe kjo është gjëja e fundit që dëshironi këtë verë, por me Plutonin në shenjën tuaj për kaq shumë kohë ju tani e dini shumë mirë se “nuk marrim gjithmonë atë që kemi, duam, por ndonjëherë marrim atë që na nevojitet”. Dhe ajo që ju nevojitet mund të shfaqet para jush.

Ujori

A është Hëna e Plotë në shenjën tuaj më 12/8? Po pak. Por me Venusin dhe Marsin në pozicione të favorshme për flirtim dhe netë të nxehta, ju mund t’i injoroni problemet tuaja ekzistenciale në mënyrën tuaj të preferuar: me shumë alkool, seks dhe biseda për jetën, universin dhe gjithçka, jo domosdoshmërisht me të.

Peshqit

Mos u mundoni ta deshifroni gushtin, nuk do ja dilni. Merreni breshërinë e kujtimeve ashtu siç vijnë, pranoni që disa miq po largohen dhe se diçka e re dhe emocionuese do të vijë më 27/8 dhe bëni atë që dini të bëni më mirë se çdo shenjë tjetër: notoni, notoni, notoni.

Dashi

Me Jupiterin në shenjën tuaj, ky gusht nuk është për rreziqe shtesë. Shijoni atë që keni fituar tashmë dhe lëreni Hënën e Plotë më 8/12 te Ujori t’ju tregojë se cilët janë miqtë tuaj të vërtetë. Nga 8/12 Afërdita në Luan jep mundësi për romancat e nxehta verore që meritoni.

Demi

Një partneritet ju lë kohë në 12/8 dhe me Marsin në shenjën tuaj deri në 20/8 nervat tuaja mund të jenë në teh, por përpiquni të mos rrëmbeheni. Ajo që po largohet tani është për mirë. Dhe me Hënën e Re më 27/8, ajo që po vjen është romantike, e magjepsur dhe e bukur.

Binjakët

Mund të mos mendoni qartë dhe të mos gjeni guxim apo zgjidhje për problemet deri në datën 21, por kjo është në rregull. Këtë gusht keni njerëzit që kanë vërtet rëndësi për ju dhe kjo mjafton.

 Gaforrja

Borxhet familjare ju stresojnë në gjysmën e parë të muajit, por kalimi i Venusit nga shtëpia juaj e parë në të dytën (12/8) ju sjell të ardhurat shtesë që ju nevojiten për të bërë gjithçka. Mos u shfryni me miqtë dhe mos kujtoni verën e kaluar. Gushti ju fton të gjeni bukurinë në çdo valë, fjalë për fjalë dhe figurative. /abcnews.al