GRUPI B/ Derbi për Pogradecin, Apolonia e Lushnja “të dënuara”

schedule10:24 - 4 Dhjetor, 2019

schedule 10:24 - 4 Dhjetor, 2019

Beteja në distancë për kreun e grupit B në Kategorinë e Parë. Pogradeci dhe Apolonia luajnë në shtëpi, kurse Lushnja që humbi vendin e parë do të duhet të përballet me Shënkollin në transfertë. Liqenorët do synojnë fitoren e gjashtë radhazi dhe hakmarrjen ndaj Devollit, që në Bilisht fitoi 3-0 në sfidën e parë të kampionatit.

Apolonia ka një sfidë të lehtë në letër, me Elbasanin e vendit të fundit. Të tria këto sfida do të zhvillohen të shtunën, prej orës 13:00. Dy ndeshjet e tjera të javës luhen të dielën. Iliria Turbina luhet e para, ndërkohë që 30 minuta më pas Besa ndeshet me Orikun.

GRUPI B
E shtunë, më 7 dhjetor, ora 13:00

Pogradeci-Devolli
Apolonia-Elbasani
Shënkolli-Lushnja

E diel, më 8 dhjetor, ora 13:00
Iliria-Turbina

E diel, më 8 dhjetor, ora 13:30
Besa-Oriku

/abcnews.al

Renditja e grupit B në Kategorinë e Parë