Greqia regjistron 791 të infektuar dhe 11 humbje jete në 24 orë

schedule16:52 - 11 Qershor, 2021

schedule 16:52 - 11 Qershor, 2021

Në 24 orët e fundit Greqia ka regjistruar 791 raste të reja me koronavirus dhe 11 humbje jete. Numri i përgjithshëm i rasteve në vend shkon në 413,954 (ndryshimi ditor + 0.2%), nga të cilat 51.2% janë burra.

Bazuar në rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 35 janë raste që kanë udhëtuar jashtë dhe 1,393 janë raste kontakti.

Kurse, totali i rasteve fatale ka shkruar në 12,381, prej të cilëve 95.2% kishin sëmundje shoqëruese dhe/ose ishin mbi 70 vjeç. s.b/abcnews.al/