Greqia nuk gjen qetësi, godite nga një tjetër tërmet

schedule23:55 - 7 Dhjetor, 2021

schedule 23:55 - 7 Dhjetor, 2021

Greqia nuk gjen qetësi nga lëkundjes sizmike. Mediat e huaja raportojnë se këtë të martë një tërmet ka goditur zonën e Arkalochorit.

Tërmeti është ndjerë në të gjithë zonën rajonale Heraklion. Sipas Institutit Gjeodinamik, tërmeti ka ndodhur pak pas orës 22:30 dhe ka qenë me magnitudë 3,6 Rihter.

Epiqendra e tërmetit ishte 2 km në lindje të Arkalochorit ndërsa thellësia fokale u vlerësua në 5 km. /abcnews.al/