Grealish: Në Manchester City nuk kam arritur ende maksimumin, Haaland i jashtëzakonshëm

schedule19:04 - 21 Shtator, 2022

schedule 19:04 - 21 Shtator, 2022

Jack Grealish, lojtari i Manchester Cityt dhe Anglisë, ka dhënë një intervistë për “Mirror” para ndeshjeve të Ligës së Kombeve, duke folur jo vetëm për kombëtaren:

“Unë ndoshta nuk kam luajtur në më të mirën time që kur u transferova në Manchester City. Mendoj se kam për ta treguar në dy muajt e ardhshëm, mbi të gjitha do të përpiqem të ulë kokën dhe të punoj shumë. Pa mosrespektim te Aston Villa, këtu është De Bruyne, Foden, mund të vazhdoj… Para se të vija në City e dija që do të luaja çdo minutë kam, qenë kapiten. Kur kam luajtur të gjitha ndeshjet, ndihesha me ritmin e duhur, tani është ndryshe, ndonjëherë e vështirë”.

E pashmangshme për të folur për Haaland : “Ai është një lojtar i jashtëzakonshëm dhe një person brilant, kaq i përulur për atë që ka arritur tashmë. Mentaliteti i tij për të shënuar gola është i jashtëzakonshëm.”/ h.ll/abcnews.al