Grabitje dhe të shtëna me armë, policia arreston mbi 100 persona në Çikago

schedule22:53 - 10 Gusht, 2020

schedule 22:53 - 10 Gusht, 2020

Policia në Çikago hapi zjarr ka arrestuar më shumë se 100 huliganë pasi sulmuan një zonë të madhe luksoze të hënën, duke plaçkitur dyqane, ndërsa u përplasën me policinë.

Trembëdhjetë oficerë u plagosën gjatë trazirave dhe një roje i sigurisë dhe një civil u plagosën nga armët e zjarrit.

Fotografitë e dritareve të thyer të dyqaneve dhe njerëzve që iknin me duart e tyre me mall, u postuan në mediat sociale.

Pjesa më e madhe e incidentit ka ndodhur në Michigan Avenue, në një rreth luksoz pazar të njohur si Mile Magnificent.