Grabitja e 4500 eurove në Teatrin Skampa në Elbasan, arrestohet roja

schedule10:01 - 20 Nëntor, 2017

schedule 10:01 - 20 Nëntor, 2017

Paratë që janë grabitur nuk janë gjetur, po policia arrestoi rojen që ishte pranë Teatrit Skampa për neglizhencë në kryerjen e detyrës. Ai eshte Sokrat Thano 48 vjeç, por kohën kur është bërë grabitja nuk ka qenë në vendin e punës. Nga veprimet  e para  hetimore dhe bazuar në deklaratën e Financieres së këtij institucioni rezulton se janë vjedhur rreth 4500 Euro në kasafortën e  zyrës së Financieres së këtij institucioni dhe se kjo shumë parash ishte e saj personale, të cilat i kishte lënë për ruajtje në zyrën e saj./abcnews.al