Grabiti dhe ngacmoi seksualisht turistet suedeze, arrestohet shqiptari në Greqi

schedule22:34 - 19 Gusht, 2021

schedule 22:34 - 19 Gusht, 2021

Një 45-vjeçar shqiptar është arrestuar në Greqi me akuzën e grabitjes së dy turisteve suedeze.

Por akuzat kundër tij janë shtuar, pasi turistet e akuzuan edhe ngacmim seksual shqiptarin.

Mediat greke shkruajnë se ngjarja ndodhi në plazhin e Platanias.

Shqiptari u largua me vrap në momentin që turistet filluan të thërrisnin duke kërkuar ndihmë.

Por pavarësisht arratisjes, 45-vjeçari është arrestuar./ Abcnews.al