Grabitet farmacia e bashkëshortes së këngëtarit Ylli Baka, policia jep detajet

schedule20:45 - 6 Mars, 2020

schedule 20:45 - 6 Mars, 2020

Vidhet një farmaci në Papër të Elbasanit. Kjo ngjarje ka ndodhur 10 ditë më parë.

Siç raporton gazetari i ABC News Aldo Kozarja policia e ka mbajtur të fshehtë këtë ngjarje.

Mësohet se persona të paidentifikuar, kanë vjedhur të gjithë medikamentet e farmacisë, vlera e të cilës kap shifrën e 25 milion lekëve të vjetra.

Mësohet se farmacia është në pronësi të bashkëshortes së këngëtarit Ylli Baka.

Mbeten të paqarta rrethanat e vjedhjes, dhe se përse policia e ka mbajtur të fshehtë.

Ndërkohë policia ka njoftuar zyrtarisht se ngjarja është nën hetim dhe po punohet për kapjen e autorëve.

Njoftimi i policisë:

“Elbasan – Në pergjigje te interesit te disa mediave, lidhur me lajmin për vjedhjen e një farmacie, informojmë se:

Në datë 26.02.2020, në fshatin Papër, Elbasan, gjatë natës është vjedhur një farmaci ku janë marrë medikamente me vlerë rreth 2.5 milion lekë.

Me marrjen e njoftimit, shërbimet e Policisë kanë shkuar në vendngjarje.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë ka kryer të gjitha veprimet dhe materialet i kanë kaluar Prokurorisë për ndjekje të mëtejshme.

Vijon intensivisht puna për zbardhjen e ngjarjes dhe vënien para drejtësisë të autorëve.

Njoftimi eshte publikuar ne faqen zyrtare te Policise se Shtetit”./abcnews.al