Grabitet banka në qendër të Athinës, autorët e armatosur “deri në dhëmbë” ia mbathin në rrugica

schedule11:41 - 14 Shtator, 2021

schedule 11:41 - 14 Shtator, 2021

Një grabitje me armë ka ndodhur në një bankë në qendër të Athinës mesditën e sotme.

Mediat greke bëjnë me dije se dy persona morë një shumë parash nga një bankë në Mitropoleos.

Ata mbanin armë në duar dhe pas grabitjes u arratisën në rrugicat e zonës.

Forcat e policisë po krehin zonën për të bërë të mundur arrestimin e tyre. m.v/abcnews.al