Goli i parë me Kukësin dhe debutimi në Superiore, flet talenti Domi

23:24 | 08/11/201923:240

Talenti i Kukësit, Fluturim Domi, e ka nisur këtë sezon të ri në mënyrën më të mirë të mundshme. Edhe pse vetëm 19-vjeç, mesfushori anësor arriti të debutojë në Superiore me fanellën e verilindorëve, në atë fitore 1-0 kundër Flamurtarit.

Gjithashtu, Domi është një nga titullarët në ndeshjet e Kupës së Shqipërisë, aty ku ka shënuar dhe golin e parë me Kukësin, në sfidën ndaj Shkumbinit.

Në një intervistë për ABC News, Domi foli për arritjet e tij të deri tanishme, synimet që ka për të ardhmen dhe tregoi momentin e tij më të bukur në karrierë deri më tani, që padyshim ishte ai debutim në Superiore.

-Goli kundër Shkumbinit ishte i pari me fanellën e Kukësit. Çfarë menduat në ato momente?
“Ishte kënaqësi e papërshkrueshme të shënoja golin e pare. Për më tepër, edhe prindërit e mi ishin ne tribunë dhe ishte ndjenje e jashtëzakonshme”.

Domi duke festuar golin ndaj Shkumbinit | Kukësi – Shkumbini (6-0)

-Debutuat në Superiore kundër Flamurtarit, vetëm 19-vjeç. Një moment që vështirë të harrohet…
“Normalisht, si gjithmonë debutimi nuk harrohet kurrë. Ishte ëndrra ime te debutoja me fanellën e ekipit te qytetit tim dhe ishte një moment për të cilin ndihem krenar”.

-Edhe pse në moshë të re, dukeni shumë pranë ekipit të parë. Si kuksian, sa e rëndësishme është për ty të jesh i suksesshëm të Kukësi?
“Padyshim që është një nder për mua të jem pjesë e Kukësit, dhe pse jo, te mos fitoj sa me shumë me ekipin e zemrës dhe të qytetit tim”.

-Si një ndër lojtarët më të rinj në grup, të ngacmojnë “senatorët” e ekipit?
“Jo, përkundrazi. Më kanë ndenjur shumë afër dhe më kanë ndihmuar shumë. Musolli dhe Ethemi më janë gjendur gjithmonë afër, për çdo gjë, pasi jam një lojtar i ri”.

-Momenti më i rëndësishëm: Goli kundër Shkumbinit apo debutimi në Superiore?
“Te dy momentet janë ndjenja që do të mbeten gjithmonë në mendjen time. Do të veçoja debutimin në Superiore, por edhe shënimi i golit ishte një ndjesi e bukur”, përfundoi Domi./abcnews.al

Domi duke festuar golin ndaj Shkumbinit | Kukësi – Shkumbini (6-0)


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono