Goditja e Milanit në merkato, një talent francez për krahët e mbrojtjes

schedule22:38 - 5 Gusht, 2020

schedule 22:38 - 5 Gusht, 2020

Milani ka përforcuar mbrojtjen me një francez. Kuqezinjtë kanë zyrtarizuar ardhjen e Pierre Kalulu, 20-vjeçarit të krahut të djathtë, i cili aktivizohet edhe në qendër e në krahun e majtë të repartit defensiv.

Akordi ishte arritur prej kohësh, ndërsa sot është bërë gjithçka zyrtare. Kalulu, i cili është pjesë e përfaqësueses U-20 të Francës, ka firmosur një kontratë 5-vjeçare me klubin italian.

Ai është një prodhim i Lyon dhe tani do të vijojë karrierën në Serie A me ekipin e Stefano Piolit, aty ku kaloi me parametra zero si lojtar i lirë. /abcnews.al