Gjykata e Tiranës njeh Erjon Veliajn si kryebashkiak

15:00 | 24/07/201915:000

Gjykata e Tiranës ka njohur sot në mesditë Erjon Veliajn  si kryetar i Bashkisë Tiranë.

Veliaj e paraqiti  vetëm këtë javë kërkesën e tij, pasi rezultati për Tiranën ishte në shqyrtim në Kolegj Zgjedhor.

Bindja Demokratike kërkoi që të hapeshin kutitë pasi pretendonte manipulime, por Kolegji vendosi të hënën ta rrëzojë ankesën, dhe të lërë në fuqi rezultatet që kishte publikuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

Pas këtij vendimi gjyqësor, Veliaj u drejtua në Gjykatë, për të kërkuar vërtetimin e faktit se ishte shpallur fitues. Kolegji do të shprehet nesër për Padinë e Bindjes për bashkinë Kamëz, ndërsa vendimi i dytë gjyqësor për njohjen ose jo të fituesit socialist në Vorë, do të jetë të martën./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono