“Gjoni ka fuqinë e Skënderbeut në fyt”, Albërije Hadërgjonaj zbulon lidhjen familjare me këngëtarin

schedule17:26 - 24 Maj, 2021

schedule 17:26 - 24 Maj, 2021

Gjon Muharremaj është shqiptari që fitoi vendin e tretë në Eurovision, duke përfaqësuar Zvicrën.

Prej dy ditësh, ai ka qenë në qendër të mediave rozë, pasi u ripublikua deklarata, ku Gjon tregonte se kishte kërkuar të bëhej pjesë e Festivalit të Këngës, por organizatorët nuk e kishin pranuar.

LEXO EDHE: Zvicra e treta në Eurovizion, shqiptari tregon prapaskenat e Festivalit të RTSH: Ç’më tha Alketa Vejsiu

Mirëpo, nga më të shumtat kanë qenë reagimet në rrjet për këngëtarin shqiptar.

Më e fundit është këngëtarja Albërije Hadërgjonaj, e cila përmes një postimi në rrjetet sociale zbulon se nënën e Gjonit e ka mikeshë të vjetër.

Sipas Hadërgjonajt, ky djalë ka fuqinë e Gjergj Kastriot Skënderbeut në fyt.

Nuk ngopem duke e degjuar

Ky djal meritonte ta fitonte bindshem Eurovision. Shuuume afer fitores dhe e them me bindje qe keshtu si une te gjithe mendojn qe ti duhet te ishe

Gjon’s tears rrjedh nga nji familje e perkryer dhe nenen e tij e kam mikesh te vjeter. Gjysherit e tij njerez qe adhuronin muziken, tezja nji mezzo soprano e mrekullueshme. Nuk kishte si te ndodhte ndryshe….. Ky djal ka fuqin e Gjerj Kastriot Skenderneut ne fyt!

Te uroj nga zemra suksese,dhe mos ndalo e na bej krenar”, ka shkruar ajo./abcnews.al