Gjoba e majme për Grezdën, zbulohet shuma që i mban Osijek

schedule08:17 - 6 Qershor, 2020

schedule 08:17 - 6 Qershor, 2020

Eros Grezda ishte protagonist pas gjysmëfinales së Kupës së Kroacisë. Osijek u eliminua na Rijeka dhe në skuadrën e gjakovarit kishin të drejtë të ishin të inatosur, për shkak të gjykimit. Gjithsesi ajo që Grezda bëri pas ndeshjes është e patolerueshme.

Sulmuesi anësor goditi me grushte Antonio Colak dhe komisionet disiplinore e pezulluan lojtarin e kombëtares shqiptare me katër ndeshje. Edhe Osijek nuk ka ngurruar të marrë një vendim për sjelljen e Grezdës, të cilit i është vënë gjoba maksimale.

LEXO EDHE: Dalin pamjet e sherrit, si Grezda u konfrontua me lojtarin e Rijeka (VIDEO)

Klubi njoftoi zyrtarisht se do t’i mbahet 20% e pagës gjatë sezonit të ardhshëm. Në Kroaci, referuar burimeve jo zyrtare, raportojnë se Grezda përfiton 200 mijë euro në sezon dhe sipas llogarive klubi i Osijek do të mbajë 40 mijë euro nga pagat e anësorit. /abcnews.al