Gjendet i mbytur 37 vjeçari që një ditë më parë vrau bashkëshorten

schedule10:00 - 20 Korrik, 2019

schedule 10:00 - 20 Korrik, 2019

Eshtë gjetur i mbytur mëngjesin e kësaj të shtune 37 vjecari Ardian Kuka, i cili një ditë më parë vrau bashkëshorten me thikë në banesën e tyre në periferi të Durrësit.

Sipas njoftimit të policisë, pranë vendit të ngjarjes është gjetur edhe automjeti i Kukës, me të cilin dyshohet se u largua pas kryerjes së krimit.

Të premten 37 vjecari kishte shkuar në banesë për drekë dhe kishte nisur të debatonte me bashkëshorten për motive xhelozie. Në momentin e debatit ka qenë edhe djali i tyre 8 vjecar, i cili ka vrapuar të njoftojë të afërmit mbi sherrin e prindërve.

Familjarën e tyre e kanë gjetur gruan të shtrirë përtokë e të gjakosur, ndërsa autori i dyshuar ishte larguar.

Sipas mjekëve në spitalin e Durresit viktima kishte marrë gjashtë goditje me thikë në pjesën e përparme të kraharorit, c’ka i ka shkaktuar edhe vdekjen./ABC News Albania 24/7