Giroud sfidon Interin: Mezi po pres të përballem kundër tyre

schedule15:17 - 4 Nëntor, 2021

schedule 15:17 - 4 Nëntor, 2021

Oliver Giroud ka folur për mikrovonat e “SkySport” pas ndeshjes ndaj Portos.

“Nuk dua të flas për këtë pjesë, ne u munduam luajtëm mirë por nuk arritëm të merrnim një fitore, duhet të përmirësohemi për të luajtur në Champions.”

Francezi gjithashtu është pyetur në lidhje me derbin ndaj Inter-it të dielën . “ Po e pres me padurim derbin ndaj Inter-it, është një sfidë që unë dua ta shijoj dhe të përballem me to. Derbi është derbi dhe unë dua ta provoj këtë ndjesi ndaj tyre, shpresoj me një rezultat të mirë ndaj tyre, do të jetë një ndeshje e fortë.”

Kështu është shprehur sulmuesi francez përpara derbit me Interin të dielën mbrëma./h.ll/abcnews.al