Gerrard hedh sytë nga Juventus

schedule18:42 - 22 Janar, 2022

schedule 18:42 - 22 Janar, 2022

Aston Villa nuk ka ndërmend të ndalet gjatë këtij sezoni transferues të janarit dhe tani ka synuar edhe një lojtar të Juventusit.

Ai është Rodrigo Bentancur, të cilin trajneri Gerrard do ta kishte vënë në krye të listës së kërkesave për të rregulluar mesfushën.

Sipas ‘Daily Mail’, negociatat janë duke u zhvilluar me bardhezinjtë të cilët nuk do ta kishin mbyllur derën e lamtumirës për lojtarin./ h.ll/abcnews.al