Gentian Muça tregon eksperiencën si trajner i Tiranës, ka një surprizë madhështore për tifozët “Bardh e blu”

schedule20:25 - 8 Shtator, 2022

schedule 20:25 - 8 Shtator, 2022

Në intervistën e radhës, “Albeu Sport” përzgjodhi ikonën e Tiranës, Gentian Muça, ai që i ka dhënë shumë ndër vite klubit “Bardh e blu”.

Me një karrierë të pasur si futbollist profesionit në Kategorinë Superiore dhe jo vetëm, ai tashmë ka marrë detyrën si trajner i ekipit U21 të Tiranës ku synimi i vetëm është nxjerrja e sa më shumë talenteve për ekipin e parë.

Ne ishim në kompleksin “Skënder Halili” dhe në ndeshjen e parë si trajner ai u përball ndaj Bylis. I pyetur pse u tërhoq kaq shpejt nga futbolli aktiv, ai tha se e kishte kuptuar se fizikisht dhe moralisht se duhej të tërhiqej. Gjithashtu trajneri na tregoi dhe arsyen përse nuk shkoi me Kombëtaren “kuq e zi”.

Ndërkohë, në një prej pyetjeve nga fansat e “Albeu Sport”, se përse ai nuk u tregoi tifozëve kur la karrierën verën që lamë pas për t’i bërë një “kerografi”, ish-ikona e Tiranës dha surpizën e madhë për “Fanatics” të cilën e gjeni në intervisën e plotë.

INTERVISTOI GERLI DOKO: