Gara për Kukësin/ Numërohen dy qendra votimi, kush kryeson

schedule00:02 - 25 Shtator, 2023

schedule 00:02 - 25 Shtator, 2023

KUKËS- Ka nisur procesi i numërimit të votave në Bashkinë e Kukësit. Nga dy qendra votimi të numëruara, kandidati i Bashkë Fitojmë Emri Vata kryeson kundrejt rivalit socialist Albert Halilaj.

Procesi zgjedhor në Kukës ka qenë i qetë dhe nuk është shënuar asnjë incident. Në dy qendra votimi të numëruara, sipas të dhënave të KQZ-së, rezultati është si vijon:

  • Albert Halilaj 118 vota
  • Emri Vata 166 vota