Fshesa robotike me korrent “arratiset” nga hoteli në Mbretërinë e Bashkuar

schedule04:30 - 23 Janar, 2022

schedule 04:30 - 23 Janar, 2022

Një fshesë me korrent robotike “shkoi drejt lirisë” pasi u largua nga stafi i hotelit Travelodge. Pastruesi i automatizuar nuk arriti të ndalonte në derën e përparme të hotelit në Orchard Park në Kembrixh të enjten dhe ishte ende i lirë të nesërmen. Stafi tha se thjesht vazhdoi dhe “mund të ishte kudo” ndërsa dashamirës në mediat sociale shpresonin që vakuumi të shijonte udhëtimin e tij, pasi “nuk ka grabitqarë natyralë” në natyrë.

Fshesa robotike me korrent u gjet nën një gardh ditën e premte. Stafi i hotelit postoi historinë e arratisjes së madhe të robotit me vakum në rrjetet sociale, duke kërkuar që ai të kthehej nëse gjendet raporton “BBC”. “Sot një nga fshesat tona të reja të robotëve vrapoi për jetën e tij,” shkroi ndihmës menaxheri.  Ai tha gjithashtu që “ata normalisht e ndiejnë kur janë në hyrje të hotelit dhe kthehen, por ky vendosi të vraponte”

Ndihmësi menaxheri supozoi se mund të ishte gjetur dhe marrë dhe vuri në dukje se funksiononte vetëm me stacionin e lidhjes dhe karikimit në hotel, kështu që ishte “i padobishëm” për këdo tjetër. Megjithatë, për “lehtësimin e të gjithëve” pajisja u gjet nën një gardh ditën e premte pasdite nga një pastrues i hotelit. / abcnews.al