Francë, polici vret 3 persona në afërsi të Parisit përpara se të vetëvritej

schedule15:35 - 19 Nëntor, 2017

schedule 15:35 - 19 Nëntor, 2017

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Francën mëngjesin e së dielës. Një polic ka vrarë 3 persona në një rrugë afër Parisit përpara se të kryente vetëvrasje. Autoritetet bëjnë me dije se motivi i ngjarjes është një grindje familjare. Gjithashtu e dashura e autorit, mamaja dhe motra janë plagosur në incidentin me armë. Viktimat janë e dashura e babait të policit dhe dy kalimtarë. Autori i ngjarjes ka qëlluar me armën e shërbimit./abcnews.al