Franca dhe Kroacia përplasin “brirët”, formacionet zyrtare

schedule19:57 - 13 Qershor, 2022

schedule 19:57 - 13 Qershor, 2022

Franca dhe Kroacia do të përplasin “brirët” mes tyre në ndeshjen e 4-të të Nations League, takim që do të nisë në orën 20:45.

Një sfidë e rëndësishme për të dyja kombëtaret të cilat do të kërkojnë të dalin me pikë të plota nga kjo përballje, me “Gjelat” që kërkojnë të bëjnë autokritikën, ndërsa kroatët kërkojnë triumfin e dytë rresht në këtë kompeticion.

Për këtë duel janë bërë publike edhe formacionet me të cilat dy skuadrat do të zbresin në fushën e lojës, ku Mbappe dhe Benzema do të udhëheqin sulmin e Francës, teksa nga krahu tjetër Budimir i është besuar maja e sulmit kroat.

Formacionet zyrtare:

/f.a/abcnews.al