FOTO/ UFO-t shtangin qytetarët, disku fluturues shfaqet në qiell pas stuhisë

schedule16:19 - 6 Shtator, 2022

schedule 16:19 - 6 Shtator, 2022

Një foto tepër e qartë dyshohet se tregon një UFO me një disk fluturues që vlerësohet të jetë me një diametër rreth 15 metra, i cili shfaqet pas një stuhie përpara se të zhduket në hapësirë.

Seria e imazheve që tregojnë objektin e rrumbullakët prej argjendi kanë shkaktuar bujë pasi ato u shfaqën në Meksikë dhe u shfaqën në TV kombëtar të lajmeve.

Mekaniku i makinave Juan Manuel Sanchez bëri fotot e UFO-ve të cilat u bënë virale pasi ai i shpërndau në Facebook-un e tij.

Ai pretendon se e vuri re objektin ndërsa po përpiqej të bënte foto të një stuhie që po afrohej me celularin e tij.

Fotot e qarta dhe me rezolucion të lartë duket se tregojnë diskun fluturues të UFO-ve i cili del mes rreve të errëta dhe më pas zhduket në hapësirë.

Por ndërsa fotot kanë shkaktuar bujë, është e paqartë nëse fotot janë të përpunuara apo pamje të vërteta të një objekti misterioz.

Juan megjithatë i qëndron historisë së tij.

Gruaja e tij dhe një nga komshinjtë gjithashtu  pretendojnë se e kanë parë diskun misterioz përpara se të fluturonte në qiell drejt hapësirës./Abcnews.al/