VIDEO/ Zjarri në Kadastrën e Fierit, zyrtarët: Eshtë djegur vetëm kabina

10:00 | 23/12/201910:000

Flakët e zjarrit kanë përfshirë kabinën elektrike të godinës së zyrës së Kadastrës në Fier. Shkak i zjarrit mendohet të ketë qënë një defekt në kabinë.

Zjarri nisi në orët e para të mëngjesit duke lënë pa energji elektrike të gjithë zonën përreth. Zjarrëfikësit kanë shkuar menjeherë në vendngjarje duke shuar flakët dhe shmangur rrezikun e përhapjes së tyre në të gjithë godinën.

Burime nga zyra e Kadastrës konfirmuan se përveç dëmëve në kabinë nuk ka asnjë dëmtim në pjesën tjetër të godinës. /abcnews.al

 

 

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono