FOTO/ Më të dashuruar se kurrë, Ilva Tare i bën surprizën e bukur për ditëlindje, Eduard Selamit

schedule18:51 - 22 Janar, 2021

schedule 18:51 - 22 Janar, 2021

Sot është një ditë ditë e veçantë për ish-kryetarin e Partisë Demokratike Eduard Selami, pasi ai feston ditëlindjen.

Ka qenë bashkëshortja e tij, gazetarja Ilva Tare, e cila ka ndarë disa foto të këtij momenti special për ta.

Ajo ka postuar në Instagram dy foto, ku në të parën çifti shfaqen së bashku në rrugët e kryeqytetit më të dashuruar se kurrë, ndërsa në të dytë është një tortë e veçantë, sipër së cilës shkruhet “Happy birthday Eduard”.

“Mirënjohëse për çdo ditë”, ka shkruar Ilva përkrah postimit, ku urimet kanë qenë të shumta.

Kujtojmë që Tare dhe Selami kanë dy fëmijë, vajzën Melodi dhe djalin Tomasin. l.k/abcnews.al