FOTO/ Kinemaja në kohë pandemie

schedule09:20 - 5 Maj, 2020

schedule 09:20 - 5 Maj, 2020

Me mbylljen e  kinemave, si pjesë e masave për të ndaluar përhapjen e Covid-19, kinematë në makinë në të gjithë botën kanë shijuar popullaritet të gjerë.

Kjo është një mënyrë që mund të ruash  shumë lehtë dhe thjeshtë distancimin socilal gjithashtu të shijosh filmin me vetem 1 ose 2 persona si në shtëpi por ndryshimi është se filmi do të shikohet jashtë në një ekran gjigand së bashku më një pjesë tjetër të njerëzve.

Më poshtë keni disa nga pamjet e kinemasë në makina në botë./abcnews.al