FOTO/ Kardashian-Jenner “zbarkojnë” në Itali, zbulohet vendi dhe dita kur do të mbahet dasma e vitit

schedule15:18 - 21 Maj, 2022

schedule 15:18 - 21 Maj, 2022

Kourtney Kardashian dhe Travis Baker do të martohen në kështjellën Castello Brown në Portofino, Itali. Daily Mail raporton se ceremonia madhështore do të mbahet nesër ndërsa familja Kardashian-Jenner ka “zbarkuar” në fshatin e famshëm italian.

Sot po kryhen dhe përgatitjet përfundimtare në këshjellën Castello Brown. Vendi – i cili ofron pamje nga fshati historik bregdetar – është mbyllur që nga e mërkura e kaluar. Stafi është detyruar të nënshkruajë një marrëveshje ligjore dhe nuk ndan asnjë informacion.

Të kthyera në të zeza: Kourtney Kardashian, 43 vjeç, djali Reign, shtatë vjeç dhe Travis Barker, 46 vjeç, të fotografuar duke u kapur për dore dhe duke ecur nëpër Portofino, Itali. Ylli i reality kishte veshur një fustan të zi dhe vello

Besohet se çifti do të shkojë në kështjellë me një varkë. Kamerat e sigurisë janë shtuar për të ndihmuar në monitorimin e zonës dhe për të mbajtur larg vizitorët e padëshiruar. Kujtojmë që çifti u martuan ligjërisht pak ditë më parë në Santa Barbara, Kaliforni.

Festimet: Zogjtë e dashurisë janë aktualisht në Itali për të nisur festimet për martesën e tyre të përfolur të fundjavës, pasi u martuan ligjërisht në një gjykatë në Santa Barbara të dielën e kaluar

Ata u martuan ligjërisht vetëm një muaj pasi mbajtën një ceremoni pa licensë martese në Las Vegas. Dyshja e njohur u fejuan në tetor të vitit të kaluar.

Përshtatuni! Kostumet Dolce&Gabbana dorëzohen ndërsa përgatitjet po zhvillohen për dasmën e Kourtney dhe Travis në Castello Brown në Portofino

Një martesë me pamje: Një shteg i pjerrët që të çon në kështjellë nga porti Portofino ka mbetur i hapur në mënyrë që vendasit dhe vizitorët të mund të hyjnë ende në vijën bregdetare shkëmbore në anën e detit të kalasë

Këto çizme janë bërë për të ecur: Khloe Kardashian, 37 vjeç, del në Portofino, e veshur me çizme lëkure mahnitëse prej kamoshi, ndërsa përgatitjet e dasmës po bëhen në fshat. Festa e nusërisë: Kylie Jenner, 24 vjeç, dhe vajza e saj Stormi, katër vjeç, shëtisin nëpër Portofino përpara dasmës së Kourtney-t me Travisin, që do të zhvillohet këtë fundjavë

Uau! Kourtney dhe Travis do të kenë një ceremoni të tretë martese në Castello Brown në Portofino, Itali, këtë fundjavë.

Akomodimi: E gjithë familja po qëndron në superjahtin Regina në bregun e Amalfit përpara ceremonisë