FOTO/ Kanibalë mizorë dhe abuzues, 28-vjeçarja bën tatuazh fytyrat e vrasësve serialë më të njohur

schedule11:31 - 4 Tetor, 2022

schedule 11:31 - 4 Tetor, 2022

Një grua e re australiane, 28-vjeçarja Britney Chamberlain, është aq e magjepsur me mendjen e disa vrasësve serialë sa vendosi të bëjë tatuazh në trupin e saj fytyrat e Ted Bundy dhe Jeffrey Dahmer. Ajo shpenzoi 1,500 £ për ato tatuazhe dhe tani ai është gati të bëjë një tjetër, me Jack the Ripper!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Damien Wickham (@damienwickhamtattoo)

Ted Bundy ishte një vrasës serial amerikan që rrëmbeu, përdhunoi dhe vrau shumë gra të reja dhe vajza të vogla gjatë viteve 1970. Ai rrëfeu për 30 vrasje, por numri aktual i viktimave të tij nuk dihet dhe ka të ngjarë të jetë dukshëm më i lartë. Sa për Jeffrey Dahmer, i njohur si “Kanibali Milwaukee”, ai ishte një vrasës serial amerikan, fajtor për shtatëmbëdhjetë vrasje të të rinjve midis viteve 1978 dhe 1991 me metoda veçanërisht mizore, duke përfshirë aktet e dhunës seksuale, nekrofilisë dhe kanibalizmit. Historia e tij tregohet në serialin e ri shumë të diskutuar të Netflix, “Monster: The Jeffrey Dahmer Story”.

Britney thotë se tatuazhi i Dahmer është i preferuari i saj dhe edhe pse shumë njerëz e shohin atë dhe qeshin me të dhe të tjerët i japin komente urrejtjeje, ajo këmbëngul se nuk pendohet për asnjë gjë të vetme dhe këmbëngul se zgjedhja e saj për të pikturuar vrasës në trupin e saj, nuk nuk do të thotë që ajo madje i lavdëron ato.